شرکت نرم افزاری رایکانت

سوالات متداول

Alternate Text

قطعا قبل از شروع طراحی سایت سوالات زیادی برای شما پیش خواهد آمد که پاسخ سریع و کامل به هرکدام از آنها می تواند تاثیر بسیار زیادی در تصمیم گیری شما داشته باشد. در ادامه به سوالات متداول طراحی سایت پاسخ دادیم و راهنمایی های لازم برای داشتن یک سایت حرفه ای و سایت لوکس را به شما ارائه کرده ایم. درصورت نیاز به راهنمایی بیشتر با پشتیبانی در ارتباط باشید.

  سوالات کلی
 • داشتن وب سایت چه تاثیری بر کسب وکار من دارد؟

  معرفی کسب و کار، داشتن اعتبار بیشتر، معرفی نمونه کارها، معرفی خدمات، افزایش مشتریان، پیداکردن مشتریان جدید از میلیاردها آدمی در سراسر جهان، هر روز از اینترنت استفاده می کنند، در دسترس بودن به صورت 24 ساعته، گسترش روش های تبلیغاتی و کانال بازاریابی جدید، فروش اینترنتی، جستجو در بین محصولات، ثبت اطلاعات مشتریان، سفارش گیری اتوماتیک و....

 • برای پشتیبانی از سایت و درج محتوا و محصولات در سایت چه میزان دانش نیاز است؟

  برای پشتیبانی از سایت نیاز به دانش برنامه نویسی نمی باشد و تمام نیازهای فنی را تیم برنامه نویسی رایکانت برای شما انجام می دهد. حال شما در پنل مدیریت سایت به راحتی می توانید مطالب، محصولات، تصاویر، اخبار و... را درج کنید که کار با پنل مدیریتی بسیار بسیار ساده می باشد و پس از تحویل سایت، آموزش پنل مدیریت نیز به شما داده می شود.

 • چه مراحلی باید طی شود تا سایت من آماده شود؟

  پس از بررسی اولیه نوع وبسایت و امکانات مورد نیاز شما (به صورت حضوری یا تلفنی)، قرارداد سایت آماده شده و پس از عقد قرارداد و توافقات نهایی، مراحل طراحی و برنامه نویسی سایت آغاز می‌شود. به طور میانگین طراحی و برنامه نویسی یک سایت با برنامه نویسی اختصاصی حدود یک ماه زمان نیاز دارد و پس از تکمیل مراحل برنامه نویسی سایت، بررسی نهایی توسط شما انجام می شود و در صورت تایید بودن، وبسایت شما آماده تولید محتوا می‌شود.

 • دامنه و هاست
 • دامنه سایت چیست؟

  دامنه همان آدرس اینترنتی سایت شما است که وقتی آن را در مرورگر سرچ کننم، می توانیم وارد سایت شما شده و آن را مشاهده کنیم. مثلا: raykanetco.com

 • برای سایت دامنه با پسوند ir بخرم یا com ؟

  دامنه com پسوندی برای سایت های تجاری است و تقریبا بیشتر از 75 درصد دامنه های دنیا با پسوند com ثبت شده اند و گران تر نیز هستند و دامنه ir هم برای سایت های ایرانی استفاده می شود. اگر سایت شما مخاطبان بین المللی دارد، داشتن دامنه com ضروری است ولی اگر فقط در وب فارسی فعالیت می کنید شاید ir هم برای شما کافی باشد، در نهایت پیشنهاد ما این است که هر دو پسوند دامنه ir و com را خریدار کنید تا در آینده هم به مشکل برنخورید.

 • هاست چیست؟

  هاست به بخشی از سرور گفته می شود، درواقع سرور نیز به تعدادی بخش تقسیم می شود که به هر بخش یک هاست گفته می شود و هر هاست میزبان یک وب سایت خواهد شد. در تعریفی دیگر می توان گفت هاست یک کامپیوتر متصل به اینترنت است که همه محتوای سایت شامل کدها، متن، فیلم، تصویر، صوت و روی آن ذخیره می شود وکاربران شما با اتصال به آن سرور می توانند از آنها استفاده کنند.

 • هاست داخلی یا خارجی؟

  در صورتی که اکثر کاربران سایت شما در ایران هستند بهتر است هاست شما نیز در منطقه جغرافیایی نزدیک به خودتان یعنی در ایران باشد. اگر مشتریان شما عمدتاً در کشور دیگری هستند می توانید هاست همان کشور را تهیه نماید که انتخاب صحیح هاست، در سرعت بارگذاری سایت اهمیت بسیار زیادی دارد. هاست های ارائه شده توسط شرکت طراحی سایت یزد رایکانت از سرور های قدرتمند ارائه میشود که آپتایم بیش از 99.9% دارد.

 • ارتباط دامنه و هاست چیست؟

  نامی که برای سایت خود انتخاب میکنید دامنه و هاست فضایی است که به دامنه سایت شما سرویس دهی می کند پس این دو با یکدیگر کار می کنند تا یک وب سایت را تشکیل دهند درواقع برای ذخیره کردن فایل های سایت تان نیازمند یک هاست هستید که بعد از خرید آن، نیاز است که دامنه خود را به هاست متصل کنید.

 • وبسایت من (هاست) چقدر فضا نیاز دارد؟

  فضای موردنیاز به نوع کسب وکار شما بستگی دارد و برای تمامی سایت ها یکسان نیستند. شما باید حجم تمامی فایل هایی که می خواهید در سایت خود بارگذاری کنید را محاسبه کنید. اما به طور میانگین اغلب سایت ها در شروع به 1 گیگابایت فضا نیاز دارند، در صورتی که در آینده نیاز به فضای بیشتری داشتید، می‌توانید از پشتیبانی هاست خود درخواست کنید تا فضا را به 5 گیگ ارتقا بدهند.

 • اگر در حال حاضر سایت داشته باشیم، آیا ممکن است با حفظ آدرس سایت فعلی (دامنه)، سایت جدید را طراحی کنیم؟

  بله، اگر شما وبسایتی دارید که به هردلیلی نیاز به طراحی و برنامه نویسی مجدد آن سایت دارید، در هرزمان که بخواهید می توانید دامنه سایت فعلی خود را به سایت جدید متصل کنید.

 • آیا دامنه سایت به نام من ثبت می شود؟

  بله، دامنه سایت به نام شما ثبت خواهد شد و شما صاحب اصلی آن خواهید بود و پنل مدیریتی آن در اختیار شما قرار می گیرد.

 • طراحی و برنامه نویسی
 • بهترین زبان برای طراحی سایت چیست؟

  زبان های برنامه نویسی متنوعی برای طراحی سایت (مانند: python , asp.net , php , ...) وجود دارد که توسعه دهندگان بر اساس تجربه و نیاز شما از آنها استفاده می کنند. در واقع با پیشرفت فناوری و به روز شدن زبان های برنامه نویسی، هیچ زبانی از زبان دیگر بهتر نیست و بهترین زبان برنامه نویسی برای طراحی سایت شما آن است که بتواند نیاز شما را به بهترین شکل و با رعایت استانداردها برآورده کرده و شرکت طراحی سایت تجربه کافی برنامه نویسی با آن زبان را داشته باشد.

 • آیا شما از سایت‌ساز های آماده استفاده می‌کنید؟

  خیر، ما تمامی وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها را از صفر تا صد تحلیل کرده و به صورت اختصاصی برنامه نویسی می‌کنیم. (سایت‌هایی که به صورت اختصاصی برنامه‌نویسی می‌شوند قابلیت گسترش و اضافه کردن امکانات در آینده را دارند.)

 • طراحی و برنامه نویسی سایت من چقدر زمان نیاز دارد؟

  زمان بندی در پروژه های مختلف به گستردگی وامکانات پروژه بستگی دارد و پس از تحلیل دقیق تمامی امکانات مورد نیاز شما در سایت، زمان تحویل در قرارداد ذکر خواهد شد. اما به طور میانگین طراحی و برنامه نویسی یک سایت از صفر تا صد حدود 45 الی 60 روزکاری زمان نیاز دارد.

 • امکانات سایت
 • درگاه پرداخت آنلاین چیست و چند نوع درگاه پرداخت آنلاین داریم؟

  سایت‌های فروشگاهی دارای درگاه پرداخت آنلاین هستند. به طور کل دو نوع درگاه داریم یکی درگاه‌های واسط مثل زرین پال که نیاز به مراجعه به بانک ندارد و می توانید به صورت غیرحضوری در سایت آنها ثبت نام کنید و پس از ارسال مدارک درگاه پرداخت شما آماده می‌شود و نوع دیگری درگاه‌های مستقیم مثل بانک ملت، بانک سامان و … که نیازمند مراجعه به بانک و ثبت نام حضوری می باشد که شما می توانید بنا به نیاز خود یکی از این دو روش را انتخاب کنید تا به راحتی مبالغی که از طریق سایت واریز می‌شود را به حساب خود واریز کنید.

 • چطور برای سایتم درگاه پرداخت بگیرم؟

  مراحل دریافت درگاه پرداخت مستقیم: پس از اتمام طراحی سایت بایستی به اخذ نشان اعتماد الکترونیکی اقدام کنید و پس از آن به بانکی که در آن حساب دارید مراجعه کرده و پس احراز هویت (مدارک هویتی حقیقی یا حقوقی، دارا بودن مجوز شغلی، حساب حقوقی، مجوز فعالیت کسب وکار، اجاره نامه یا سندمالکیت) و دیگر مراحل اداری پیچیده در صورت تکمیل بودن تمامی مدارک در بازه 2 الی 3 ماهه درگاه پرداخت به شما تحویل داده می شود. مراحل دریافت درگاه پرداخت واسط: دراینجا نیاز به اینماد ندارید و پس از ثبت درخواست و احراز هویت (کارت ملی، شناسنامه و...) در کمتر از 24 ساعت درگاه پرداخت شما فعال می شود.

 • آیا سایت طراحی شده توسط رایکانت، درگاه پرداخت آنلاین هم دارد؟

  بله، امروزه با فراگیر شدن فروشگاه های اینترنتی، پرداخت آنلاین یکی از ملزومات این نوع وبسایت ها می باشد و یا در سایت های شرکتی و خدماتی، پرداخت هزینه های مختلف (مانند رزرو وقت مشاوره، پرداخت هزینه خدمات و...) به صورت آنلاین صورت می گیرد که شما هم می توانید در سایت خود از درگاه پرداخت مستقیم و یا واسط استفاده نمایید.

 • نماد اعتماد الکترونیکی چیست؟

  نماد اعتماد مجوزی برای وبسایت یا فروشگاه از طرف سازمان صنعت معدن و تجارت است که پس از صدور آن تحت نظارت این سازمان قرار می گیرد. اگر سایتهایی که نماد اعتماد دارند پول دریافت کنند و در ازای آن کالا یا خدمات ارائه ندهند، خریدار می‌تواند به راحتی شکایت کند و مراحل قانونی کار را طی کند. حال با توجه به اینکه سایتهای دارای نماد اعتماد الکترونیکی تحت نظارت قرار می‌گیرند و از آنها مدارک شناسایی دریافت می‌شود، می‌توان با اطمینان بیشتری از آنها خرید کرد.

 • آیا برای راه‌اندازی سایت، گرفتن نماد اعتماد الزامی است؟

  برای سایت هایی که درگاه پرداخت دارند، بله الزامی است. اگر می خواهید خرید و فروش آنلاین در سایتتان داشته باشید، لازمه گرفتن درگاه پرداخت، داشتن اینماد می باشد.

 • سئو و رتبه سایت در گوگل
 • سئو سایت یعنی چه؟

  سئو به انجام عملیات هایی در سایت گفته می‌شود که وقتی یک نفر در گوگل یک کلمه کلیدی مرتبط با سایت شما را سرچ کرد، سایت شما در نتایج بالاتری به او نمایش داده شود. (مثلا اگر شما فروشگاه آنلاین کفش دارید و در شخصی در گوگل کلمه (کفش مردانه اسپرت) را سرچ کرد، سایت شما جزء لینک های بالای گوگل نمایش داده شود. معمولا لینک 1 تا 3)

 • آیا سئو برای سایت ضروری است؟

  این مورد به نوع سایت شما بستگی دارد. برخی از سایت ها نیازی به سئو ندارند (مانند سامانه های ثبت نام که کاربران خاصی دارند و آدرس سایت و نام کاربری و... در اختیار کاربران قرار می گیرد) ولی بعضی دیگر از سایت ها مانند فروشگاه اینترنتی یا سایت شرکتی و مطب پزشک و... که نیاز است با سرچ کلمه کلیدی مرتبط با سایت شما در گوگل، محصول یا خدمات نمایش داده شود، حتما نیاز به تولید محتوا منظم و سئو دارند تا بازدیدکنندگان با محصولات یا خدمات شما آشنا شده و به مشتری تبدیل شوند.

 • آیا با پرداخت هزینه هم می توان به لینک اول گوگل رسید؟

  بله، گوگل ادز (google Ads) این امکان را به شما می دهد که با پرداخت هزینه مشخص، تبلیغات یا همان لینک سایت خود را در صفحه اول یا در بالا و پایین صفحه قرار دهید. با استفاده از این قابلیت کلمه Ad در کنار لینک سایت شما قرار می گیرد و با این روش نتایج پولی از نتایج ارگانیک تفکیک می شود.

 • چقدر طول می‌کشد تا نتایج حاصل از سئو را در گوگل ببینیم؟

  عوامل بسیارزیادی برای پاسخ به این سوال وجود دارند و پاسخ ثابتی برای آن وجود ندارد. شاید یک سایت یک هفته و سایت دیگری چندین ماه زمان لازم داشته باشد. از مهم ترین این عوامل عبارتند از: نوع کلمات کلیدی - میزان رقابت - بزرگی یا کوچکی وب‌سایت - اعتبار دامنه - میزان و کیفیت تولیدمحتوا - تولید محتوای منظم و... می باشند. در کل سئو سایت فرایندی است که نیاز به زمان و مهارت سئوکار دارد. پیشنهاد ما به شما این است که در این امر صبور باشید.

 • تعرفه و قیمت
 • تعرفه و قیمت طراحی سایت چقدر است؟

  عواملی مانند: نوع سایت (شرکتی، فروشگاهی و...) امکانات نوع پیاده سازی (سایت سازها کدنویسی) خدمات پشتیبانی رعایت اصول سئو - دامنه - کیفت هاست و... در تعیین قیمت طراحی سایت دخیل هستند. پس برای یک سایت نمی توان مثل یک کالا قیمت گذاری کرد و هزینه آن به نیازها، امکانات شما و خدماتی که شرکت طراح سایت موردنظر شما ارائه می دهد بستگی دارد.

 • چرا قیمت طراحی سایت در شرکت‌ها متفاوت است؟

  به طور خلاصه دو روش: 1- استفاده از سایت سازهای آماده و 2- برنامه نویسی اختصاصی را برای پیاده سازی سایت ها داریم. زمان، کیفیت، قابلیت ارتقا، پشتیبانی، تجربه و تخصص در هرکدام از این دو روش متفاوت است و هرکدام به طور جداگانه بر قیمت نهایی طراحی سایت تاثیر خواهد گذاشت. (لازم به ذکر است که قیمت طراحی سایت در شرکت هایی که از سایت سازهای آماده استفاده می کنند پایین تر است، اما دلیل بر کیفیت یا عدم آن نمی باشد.)

 • نحوه پرداخت هزینه طراحی سایت به چه صورت است؟

  مبلغ نهایی قرارداد طی دو مرحله: 40 درصد هنگام عقد قرارداد و 60 درصد مابقی آن، زمان تایید و تحویل نهایی دریافت می گردد.

 • آیا پس از خرید نهایی سایت، هزینه‌های دیگری هم وجود دارد؟

  خیر، هیچ هزینه دیگری وجود ندارد و همه امکانات با هزینه ای که پرداخت می کنید در سایت شما پیاده سازی خواهد شد و برای تمدید سایت نیز باید به صورت سالیانه مبلغ ذکر شده در قرارداد را پرداخت کنید.

 • آیا شما برای طراحی سایت تخفیف هم دارید؟

  بله، ما در زمانها و مناسبت‌های مختلف تخفیف ها و کمپین های ویژه‌ای برای طراحی سایت را به شما عزیزان ارائه می‌کنیم که هم اکنون شما می توانید از صفحه تخفیف‌ها آنها را مشاهده کرده و درصورت تمایل در آنها ثبت نام کنید تا از تخفیف‌های ویژه طراحی سایت برخوردار شوید.

 • آیا سایت‌هایی که طراحی و تحویل نهایی شده‌اند، نیاز به تمدید دارند؟

  در اصل خود سایت نیاز به تمدید ندارد ولی دامنه، هاست و پشتیبانی سایت (که در اولین سال به صورت رایگان ارائه می‌شود) به صورت سالیانه نیاز به تمدید دارد.

 • آیا اضافه کردن امکانات و توسعه سایت در آینده هزینه خواهد داشت؟

  بله، هزینه آن نیز بستگی به نیازهای شما و امکاناتی که میخواهید به سایتتان اضافه شود دارد. در کل امکان جدیدی که میخواهید به سایت اضافه کنید باید به صورت کامل تحلیل شده و سپس طراحی و برنامه نویسی شود.

 • پشتیبانی و خدمات پس از فروش
 • پشتیبانی سایت‌های طراحی شده در رایکانت به چه صورت می‌باشد؟

  هر وبسایت پس از طراحی و پیاده سازی نیاز به نگهداری و پشتیبانی دارد که عملکرد سایت را تضمین کرده و کاربران شما تجربه لذت بخشی از کار با وبسایت شما داشته باشند، پشتیبانی فنی ما شامل: به روزرسانی سایت، اضافه کردن امکانات جدید، رفع مشکلات احتمالی ایجاد شده، نگهداری و تهییه نسخه پشتیبان و... می باشد. لازم به ذکر است که سایت شما مانند ویترین مجازی شما می باشد و نمایشگر بهترین و باکیفیت ترین محصولات و خدمات شما است، لذا پایان طراحی یک سایت، در اصل آغاز تعهد ما می باشد.

 • آیا امکان اضافه کردن امکانات جدید به سایت، بعد از طراحی اولیه وجود دارد؟

  با توجه به این که ما سایت ها را از صفر تا صد برنامه نویسی می کنیم، پس سایت شما در هرلحظه قابل گسترش و توسعه می باشد و هر زمانی که ایده و یا امکان جدیدی خواسته باشید، ما در رایکانت آن را تحلیل کرده و به سایت شما اضافه خواهیم کرد.

 • آیا پس از تحویل سایت، پنل مدیریت را آموزش می‌دهید؟

  بله حتما، تمامی قسمت های سایت که نیاز به مدیریت دارند به صورت کامل به شما آموزش داده خواهد شد و علاوه بر آن شما می‌توانید از طریق تماس ویا تیکت پشتیبانی برای دریافت راهنمایی بیشتر با ما در ارتباط باشید.